Novinky

10/2019

Leontýnka na svém prvním canicrossovém závodě zaběhla 4km trať s časem 30:52:64. Trasu lesem parádně vymetla a získala titul nejmenší běžící pejsek 2. ročníku charitativního běhu Jarcová.

9/2019

Zkoušky agility na Bestagility cupu v Ostravě se opravdu povedly. Krásné počasí, fajn lidi a Leontýnce se v kategorii XS2+SA2 na parkůrech Jiřinky Máčkové moc dařilo. Zkouška I 3.místo, zkouška II 1.místo a v součtech nádherné 2.místo.

6/2019

Horká letní sobota v Luhačovicích na agility závodech „Fešák lázeňský“ v té nejlepší společnosti přátel. Leontýnka se ve zkoušce SA2 umístila na 3. místě a Bibinka složila poslední zkoušku v kategorii SA3 a splnila podmínky k získání titulu „Šampión agility“

5/2019

Úplně poprvé jsme si s Leontýnkou vyzkoušely atmosféru na obedience zkouškách v Metylovicích kde se konal  pátý ročník závodů „O Fenixovo pírko 2019/CACT“.  Jsem na Lyly pyšná, poprala se s tím stylem sobě vlastním, nejlépe ji šlo přivolání se skokem přes překážku, vyslání kolem kuželu a zpět, chůze u nohy, přivolání a odložení do sedu za chůze. Za celkový dojem máme plný počet bobů.

5/2019

Dvakrát po sobě jsme si vyrazily na trojzkoušky agility do Zlína – Příluky, kde rozhodčí Roman Hajnala (SR) a Antonín Grygar připravili krásné parkůry. Leontýnka tak měla možnost opět okusit  závodní atmosféru v cizím prostředí a získala hned dvě postupové zkoušky v kategorii SA2.

1/2019

Poslední zkoušku agility potřebnou pro postup do výkonnostní kagerie SA2 Leontýnka získala v Čeladné na Animalia Cupu. V první zkoušce se umístila na 1. místě a v druhé zkoušce na 2. místě. V součtu vyhrála.

10/2018

Leontýnka, myška naše 7.10.2018 na zkouškách agility The North Face v Ostravě ve výkonnostní kategorii SA1 získala 1. a 4. místo a v součtech se umístila na krásném 3. místě.

 

9/2018

 V sobotu 15. 9. 2018 se v Kněževsi nedaleko Prahy uskutečnila 19. speciální výstava plemene Coton de Tuléar a pozvání přijala italská rozhodčí Elisabetta de Luca. Potkali jsme opět spoustu milých lidí a nádherné cotonky. Beatrise obhájila titul Cotonek šikula roku 2017 a také podkategorii šikula agiliťák, který každý rok uděluje CotonLand a převzala krásnou trofej.

Leontýnka získala známku V (výborná) a mohla se tak zúčastnit bonitace.  K naší veliké radosti se tím dnem stala chovnou fenkou. Autor fotografií z výstavy p. Marková

 9/2018

Rozhovor v magazínu eCanis s názvem “ S cotonem na parkúr agility! Proč ne ?  >>> odkaz na článek o Leontýnce, Beatrise a Nocaimě 

8/2018

Druhé zkoušky agility Leontýnky ve výkonnostní kategorii SA1 dopadly skvěle. Počasí nám sice moc nepřálo,  byl to jeden z prvních chladných dnů po tropických letních teplotách, pršelo, ale i přesto jsme si přivezli z Prostějova „Faktor strachu aneb horká letní 4tečka“ tři splněné zkoušky z toho dvě postupové do vyšší kategorie.  >>> VIDEO 

 7/2018

Prodloužený prázdninový víkend na Bestagility soustředění ve Valašské Bystřici pod vedením Adriany Slezákové  jsme si všichni parádně užili. Bimbulka trénovala na MČR v agility 2018 a Leontýnka už mě taky pěkně prohání.

  >>> FOTO     >>> VÍCE FOTO

6/2018

První zkoušky Leontýnky a současně první společné oficiální závody agility Leontýnky s Bimbulkou. Holkám se dařilo,  Leontýnka si přivezla dvě splněné zkoušky SA1 a Bimbule jednu zkoušku SA3, v součtech byly ve své kategorii obě na druhém místě .

9/2017

Na podzimním Bestagiliťáckém přeboru v Ostravě Kunčicích Leontýnka soutěžila v kategorii začítečník bez ohledu na velikostní kategorii a umístila se na krásném 5.místě z 23 závodních týmů. V soutěži družstev běžela spolu s Czokoládkou z čertovy kazatelny a protože jsou to holky šikovné tak vyhrály 1. místo.  Video zde

7/2017

Krásné čtyři dny jsme strávili na agility soustředění v Budišově nad Budišovkou pod vedením Adriany Slezákové a Elišky Panáčové. Leontýnka si užívala tunýlků ve společnosti Bibi, Engee, Lexi, Czoki, ….